استراتژی های بهبود مکالمه زبان انگلیسی

دارالترجمه رسمی سورن

۲۰ آذر ۱۳۹۸

 • استراتژی های بهبود مکالمه زبان انگلیسی

  چه استرتژی هایی برای زبان انگلیسی وجود دارد؟ و چگونه می توان مکالمه انگلیسی خوبی داشت؟

  آیا می خواهید هر چه سریع تر زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟ در این مطلب چند استراتژی به شما معرفی می کنیم. که باعث بهبود زبان انگلیسی شما می شود.

  Image result for ‫تکنیک گوش دادن‬‎

  خوب گوش کردن :

  اولین گام برای بهبود مکالمه انگلیسی این است که شنونده خوبی باشید. صرفا گوش دادن تنها به منابع صوتی انگلیسی در تقویت زبان شما تاثیر چندانی ندارد. چونکه اگر حجم بالایی از مطالبی را که نمی فهمید وارد ذهن خود کنید. مغز شما در واقع درگیر آلودگی صوتی شده است نه مکالمه انگلیسی. به همین دلیل برای تقویت زبان انگلیسی خود باید مطالبی را گوش می دهید هدفمند باشند و تلاش کنید تا معنی آن را متوجه شوید.

  تکرار مکرر:

  استراتژی دوم در یادگیری زبان انگلیسی، همان روشی است که کودکان به وسیله آن صحبت کردن را می آموزند. کودکان هر چیزی را که از اطرافیان خود می شنوند تکرار می کنند. کودک با تکرار مکرر هر چیزی که می شنود صحبت کردن را یاد می گیرد و رفته رفته با گذشت زمان مکالمه دقیق تری خواهد داشت. به همین دلیل تکرار مکرر استراتژی مناسبی برای افرادی است که قصد دارند مکالمه انگلیسی را بیاموزند و با تسلط کامل بر آن سخن بگویند. در این  استراتژی شما در واقع یک گوینده هستید که هر چیزی که به گوشتان می رسد بازگو می کنید. اول با کلمه ها شروع کنید و کلمه به کلمه هر چیزی را که می شنوید تکرار کنید پس از آن عبارت های دو یا چند کلمه ای و پس از آن نیز جمله به جمله هر چیزی را که می شنوید تکرار کنید. این روش را تا جایی ادامه دهید که همانند کودکانی که زبان مادری خود را فرا می گیرند بتوانید زبان انگلیسی را بیاموزید.

  تکنیک سایه:

  سویمن اتراتژی مربوط به تکنیک سایه است این تکنیک به این صورت است که شما باید به سخنان یک گوینده گوش دهید و همزمان با او شروع به خواندن کنید درست مانند همخوانی با متن موسیقی. هدف از ایت تکنیک این است که درست مثل گوینده صحبت کنید با همان لحن ، با همان آهنگ و با همان حرمات بدنی و حالت های روحی گوینده صحبت کنید البته لزومی  ندارد که حتما این کار را با صدای بلند انجام دهید. انجام این تکنیک می تواند در ذهن شما نیز صورت گیرد.

  روخوانی:

  استراتژی چهارم در تقویت مکالمه زبان استراتژی روخوانی است. در این تکنیک شما باید دون گوش دادن به فایل شنیداری از روی یک متن انگلیسی روخوانی کنید. پس از اینکه فایل صوتی متن مورد نظر را گوش دادید و ریتم خواندن و لحن انتقال آن را دریافت کردید فایل صوتی را کنار بگذارید و از روی متن درست مثل فایل صوتی روخوانی کنید. پس از اینکه به اندازه کافی متن انگلیسی را روخوانی کردید تلاش کنید تا بدون نگاه کردن به متن و از حفظ متن را بخوانید می توانید گاهی برای یادآ.ری نگاهی به متن بیاندازید.

  بازگویی:

  استراتژی بعدی در تقویت مکالمه انگلیسی استراتژی بازگویی است پس از روخوانی یک متن انگلیسی هر چیزی که از متن فهمیده اید را بازگو کنید در این مرحله بدون نگاه کردن به متن با لحن و کلام خود می توانید هر چیزی که در ذهنتان مانده است را تعریف کنید.

  Image result for ‫یادگیری زبان روش های‬‎

  Related links

  :Cost of translation

  فراگیری کلمات جدید:

  همیشه یک دفترچه یادداشت داشته باشد و هنگامی که با کلمه جدیدی رو به رو شدید آن را یادداشت کنید. یاداشت کردن کلمات جدید این امکان را برای شما فراهم میکند تا همیشه به آن ها دسترسی داشته باشید و آن ها را فراموش نکنید. می توانید برای خود هدف گذاری کنید مثلا: با خود بگوید که امروز باید ۱۰ کلمه جدیددر زمینه اصطلاحات ریاضی را بخوانم و یاد بگیرم

  صحبت کردن با افراد  انگلیسی زبان :

  اکثر برنامه های ESLو برنامه های انگلیسی فشرده به شما توصیه می کنند، تا با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید. این کار به شما کمک می کند تا علم نحو را بیاموزید،عبارت ها را یاد بگیرد و تلفظ بهتری داشته باشید.البته قابل درک است که پیدا کردن افراد بومی انگلیس و صحبت کردن به آن ها کار دشواری است اما برای مهارت پیدا کردن در زبان انگلیسی باید این کار را انجام دهید.

  Related image

  تماشای فیلم های زبان اصلی:

  استراتژی دیگری که کمک فراوانی در تقویت زبان انگلیسی می کند تماشای فیلم هایی است که دوبله فارسی نیستند. تماشای فیلم های زبان اصلی که دوبله فارسی نشده اند کمک بسیار زیادی به تقویت مهارت شنیداری و گفتاری شما می کند. همچنین کمک گرفتن از زیرنویس های انگلیسی می تواند به شما در یادگیری بهتر کلمات و درک دقیق تری از موضوع فیلم کمک زیادی کند. تماشای فیلم های زبان انگلیسی همواره از بهترین استراتژی های تقویت مکالمه به شمار می رود.

   

  استفاده از برنامه های انگلیسی:

  استراتژی آخر از استراتژی های تقویت زبان استفاده از اپلیکشن های انگلیسی است. در واقع شما باید زبان گوشی و کامپیوتر خود را به انگلیسی تعییر دهید تا هر روز با کلمات انگلیسی سر و کار داشته باشید و معنی آن ها را بیابید و در ذهن خود نگه دارید.

   

  Image result for ‫اپلیکیشن انگلیسی‬‎

   

  در این مطلب گروه دالرترجمه سورن تلاش داشت تا استراتژی های یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کند تا گامی در جهت بهبود زبان شما برداشته باشد امیدواریم که از این مطلب استفاده کافی را برده باشید.

  5764

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *