بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

دارالترجمه رسمی سورن

۲۱ فروردین ۱۳۹۹

 • بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

  ممکن است برای هر زبان آموزی این سوال پیش بیاید که بهترین روش یادگیری زبان چیست؟ و از کدام روش استفاده کند نتیجه بهتری خواهد گرفت؟ اما باید توجه داشته باشید که این سوال از اساس غلط است و هر روش یادگیری زبان می تواند به نوبه خود خوب و مفید باشد و نقاط قوت و ضعف خود را داشته باشد. در این مطلب از دارالترجمه سورن به معرفی روش های مختلف آموزش زبان می پردازیم با ما همراه باشید.

  Image result for ‫زبان انگلیسی‬‎

  بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

  قطعا در طول زندگیتان با روش های مختلف یادگیری زبان برخورد داشته اید. آنچه در طول سال ها ثابت شده است این است که آموختن زبان به کودکان از طریق روش های حرکتی تاثیر بهتری خواهد داشت. یادگیری مفاهیم به وسیله بازی برای کودکان در سن پایین درک بهتری را به همراه خواهد داشت و موثر تر است. کودکان از طریق این روش سریع تر مفاهیم انگلییسی را می آموزند.

  با گذشت زمان و افزایش سن ممکن است دیگر روش بالا ناکار آمد به نظر برسد و روش های مبتنی بر تکنیک های دیداری و شنیداری تاثیر بهتری داشته باشد. به همین دلیل هیچ وقت نمی توان کاملا یه روش را رد تا تایید کرد چرا که هر روشی در زمان خود و بسته به ویژگی های شخصیتی فرد می تواند مفید یا بی فایده باشد. به عنوان مثال برای دانش آموزان ابتدایی استفاده از روش دستور زبان می تواند مفید باشد اما در سنین بالا تر که بیشتر نیازمند به مفاهیم ارتباطی و کلامی هستند روش دستور زبان روش مناسبی نیست. برای اینکه به نتیجه خوبی برسیم باید هر روش را متناسب با شخص و در زمان خاص خود استفاده کنیم.

  در حقیقت بهترین روش آموزش زبان انگلیسی روشی است که متناسب با ویزگی های روانشناختی فرد زبان آموز باشد و با توجه به سن و شرایط یادگیری او طراحی شده باشد همچنین یکی دیگر از ویژگی هایی آن این است که باید ذهن زبان آموز را برای فراگیری مطالب بیشتر تقویت کند. این امر با ترکیب کردن روش های مختلف یادگیری و استفاده موثر از آن ها با توجه به شرایط روانشناختی زبا ن آموز است.

  Image result for ‫زبان انگلیسی‬‎

  روش های یادگیری زبان در ایران 

  آنچه همیشه در نظام آموزشی ایران به زبان آموزان آموز شداده شده است این است که برای یادگیری زبان نیاز به یادگیری دو مولفه گرامر یا مکامله انگلیسی دارد. این تقسیم بندی باعث می شود تا زبان آموز تصور کند که برای یادگیری زبان، تنها یادگیری یکی از موارد گرامر یا مکالمه کافی است. برای اینکه اهمیت همراهی این دو مولفه را به شما نشان دهیم برایتان مثالی می زنیم: یک دیوار را در نظر بگیرید که آجر و سیمان ساخته شده است. برای اینکه دیوار استحکام کافی داشته باشد و فرو نریزد آجر و سیمان باید هر دو به صورت مناسب استفاده شود. دستور زبان برای استفاده از یک درست از زبان لازم است. دستور زبان به ما کمک می کند تا اجزای مختلف زبان شامل اصطلاحات و واژگان را به صورت درست و مناسب خود استفاده نماییم.

  دستور زبان در حقیقت ابزاری است که به ما کمک می کند تا زیبا تر صحبت کنیم اگر به این مقوله نگاه درستی داشته باشیم و اهمیت دستور زبان را در مکالمه انگلیسی بشناسیم. و کاربرد آن را در مکالمات روزمره به زبان آموز نشان دهیم قطعا او ارتباط بهتری با آن پیدا خواهد کرد. پس یقینا این روش بهترین روش یادگیری زبان خواهد بود.

  Image result for ‫زبان انگلیسی‬‎
  کلام پایانی 

  معمولا زبان آموزان معلم و استاد خود را به عنوان مرجع و منبع دقیقی می پندارند و به گفته های او اکتفا می کنند اما بهترین راه یادگیری زبان این است که خود زبان آموز در رابطه با موضوعاتی که به او محول شده است تحقیق و پژوهش کند. و به گفته های کلاس درس اکتفا نکند. برخی دیگر از افراد نیز زبان اموزان را با تعداد زیادی از منابع و کتاب های سنگین و سخت خسته و دلزده می کنند که این مورد نیز امر کاملا اشتباهی است همانطور که گفته شد بهترین روش برای یادگیری زبان تحقیق و تفحص  توسط خود زبان آموز است.در این مقاله تلاش کردیم تا روش های مختلف یادگیری زبان را به شما معرفی کنیم امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گرفته باشد همچنین می توانید از دیگر مطالب موجود در سایت دالرتجرمه سورن نیز استفاده کنید.

  6025

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *