تفاوت تافل و آیلتس

دارالترجمه رسمی سورن

۲۰ آذر ۱۳۹۸

 • تفاوت تافل و آیلتس

  قطعا نام آزمون های تافل و آیتلس به گوش خیلی ها آشناست اما ممکن است تفاوت بین این دو آزمون را ندانند. یکی از سوالاتی که درباره این آزمون ها پیش می آید این است که کدامیک ساده تر است؟ تافل یا آیلتس ؟ این سوال ساده به نظر می رسد اما پاسخ به آن ساده نیست. اگر قصد دارید در آزمون های تافل و یا آیلتس شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید باید فرق بین این دو آزمون را بشناسید و نکته هایی که در قبولی و گرفتن نرمه خوب به شما کمک خواهد کرد را پیدا کنید. نکته بسیار مهم در مورد آزمون های تافل و آیتلس این است که باید ابتدا بدانید که دانشگاه یا کشوری که قد دارید به آن مهاجرت کنید کدام یک از آزمون های تافل یا آیلتس را تایید می کند. به طور مثال کشور کاندا برای پذیرش مهاجرین خود تنها آزمون آیلتس جنرال را می پذیرد و موارد دیگری مانند: تافل یا آکادمیک مورد تایید این کشور نیست. علاوه بر نوع آزمون نمره قبولی کسب شده در آن نیز اهمییت زیادی دارد. البته جای نگرانی نیست چرا که اکثر دانشگاه ها سیستم تبدیل نمره دارند

  در این مطلب از دارالترجمه سورن به تفاوت آزمون آیلتس و آزمون تافل می پردازیم برای آگاهی از اینکه کدام آزمون مناسب شماست این مطلب را تا انتها بخوانید پس با ما همراه باشید

  تفاوت تافل و آیلتس در لهجه

  لهجه ای که در آزمون تافل استفاده شده است لهجه آمریکایی است. اما در آزمون آیلتیس بیشتر لهجه بریتیش وجود دارد. همچنین ممکن است مقدار کمی لهجه آمریکایی یا استرالیایی نیز وجود داشته باشد اما تعداد آن زیاد نیست. بسته به شرایط و پیشینه زبانی هر فرد ممکن است یکی از آزمون ها سخت تر و یا ساده تر باشد.

  داشتن مهارت لیسنینگ یا شنیداری در آزمون تافل اهمیت ویژه ای دارد. پس اگر مهارت شنیداری شما ضعیف است بهتر است آزمون آیلتس را انتخاب کنید. اسپیکینگ یا صحبت کردن، رایتنیگ یا نوشتن وابستگی زیادی به مهارت لیسینیگ دارند.

  برای بخش ریدینگ شما باید سه یا چهار متن را بخوانید و به سوالات مرتبط به آن پاسخ دهید حتی در مواردی ممکن است تعداد ریدینگ ها به ۵ عدد برسند. پس باید دقت داشته باشید که ریدینگ ها نیز طولانی هستند. همانطور که گفته شد شما باید سه یا چهار ریدینگ را بخوانید اما تنها ۳ ریدینگ تصحیح می شود و اطلاع از اینکه کدام ریدینگ ها تصحیح خواهند شد در اختیار شما قرار نخواهد گرفت.

  فرق آیلتس و تافل در مصاحبه 

  آزمون تافل به صورت غیر حضوری و با ضبط صدا به وسیله کامپیوتر انجام می شود. اما آزمون آیلتس حضوری است. پس با توجه به شرایط هر فردی هر شخص مانند استرس و اضطراب و … انتخاب آزمون مناسب متفاوت است. برای اینکه متوجه شوید کدام آزمون برای شما مناسب است می توانید هر دو روش را خودتان امتحان کنید. علاوه بر این آزمون دادن با مانیتور کامپیوتر نیز ممکن است برای بعضی از افراد دشوار باشد.

  کلام آخر

  در این مطلب تلاش کردیم تا تفاوت تافل و آیلتس را به شما نشان دهیم تا انتخاب آزمون مناسب برای شما ساده تر باشد امیدواریم که این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به زبن انگلیسی می توانید به دیگر مطالب موجود در سایت درالترجمه سورن مراجعه کنید. اهمیت یادگیری زبان بر هیچ کسی پوشیده نیست همانطور که می دانید زبان انگلیسی زبان بین المللی است پس یادگیری آن اهمیت فراوانی دارد.

  6047

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *