تهیه پروپوزال و رزومه به زبان انگلیسی

دارالترجمه رسمی سورن

۲۱ فروردین ۱۳۹۹

 • تهیه پروپوزال و رزومه به زبان انگلیسی

  در این مطلب برای شما دوستان عزیز تهیه پروپوزال و رزومه به زبان انگلیسی را آماده کرده ایم. برای بعضی متخصصان و مدیران، نوشتن رزومه انگلیسی خوب، دشوار است و به زمان به خصوصی احتیاج دارد. در این چنین موقعیت ها شما می توانید با تماس گرفتن با کارشناسان حرفه ای ما در این زمینه از آنها در خواست کنید تا آنها را در این زمینه یاری کنند.

  تهیه پروپوزال و رزومه به زبان انگلیسی

  رزومه چیست؟

   رزومه کاری به زبان انگلیسی متنی است شامل خلاصه‌ای از سوابق تجارب حرفه‌ای، شغلی، مهارت‌ها، مدارک تحصیلی، استعدادها، مدارک تخصصی و دستاوردهای شخصی که برای ارائه به کارفرمایان شرکت ها و سازمان های در خواست کننده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به عبارت دیگر می‌توان گفت رزومه کاری به زبان انگلیسی از ما یک تصویر ذهنی‌ به خواننده خواهد داد.

  به شکل معمول پیش از انجام مصاحبه حضوری، کارفرمایان اول با مطالعه رزومه‌ها افراد مربوط و مناسب برای شغل مورد نظر را انتخاب یا به اصطلاح غربال خواهند کرد . از آن جایی که فرستادن رزومه راهی است برای معرفی شما به عنوان شخص لایق، آن هم در زمانی خیلی کوتاه، بنابر این ضرورت هوشمندانه تایپ آن را دست کم نگیرید.

  علت احتیاج ما به رزومه چیست؟

  قطعاً شما هم بر این عقیده می باشید که پی تقدیر رفتن از کوری است. چنان چه تصمیم به آغاز فعالیت در اجتماع و محیط‌های کاری، به عنوان یک شخص متخصص را دارید می بایست به حداقل باید‌ها و نباید‌های این امر دست پیدا کنید. شک نکنید که داشتن یک رزومه کاری به زبان انگلیسی شفاف و روان الزامی می باشد. می بایست رزومه ای تایپ کنید که گویای این باشد که چرا شما مناسب ترین کاندیدا برای شغل مورد نظر می باشید! رزومه اثر گذاری که کارفرما را به بیشتر دانستن ترغیب نماید.

  احتمالا در نگاه اول نوشتن رزومه کاری به زبان انگلیسی به نظر ساده باشد اما به این شکل نیست! در صورتی که اصول و قوانین، ترتیب و خوانا و قابل فهم بودن رزومه رعایت نگردد، احتمال دارد رزومه شما فارغ از قوی یا ضعیف بودن آن از جلوی چشمان کارفرما پاک شود! اطمینان حاصل کنید همواره رزومه‌های غیرحرفه‌ای بسیاری بدست مدیران می رسد بنابر این شما می توانید با ایجاد تمایز توسط یک رزومه کاری به زبان انگلیسی اثر گذارتر از رقبای سهل انگار خود پیشی بگیرید.

  ساختار رزومه:

  بدیهی است پیش از آغاز به هر کاری اول باید فکر کنید!  به قول معروف مزن بی تأمل بگفتار دم! باید قبل از شروع به تایپ رزومه کاری به زبان انگلیسی، تصویر  ذهنی کامل و البته مثبتی از مهارت‌ها، تجارب، استعدادها و علاقه‌مندی‌های خود را آماده کنید و بعد اطلاعات خود را به ترتیب نوع رزومه‌ای که انتخاب نموده اید، وارد کنید. در زیر نمونه‌ای از یک رزومه کاری به زبان انگلیسی استاندارد را می بینید. حتما پیش از دست به کار شدن، با قراردادن موس بر روی نشانگرهای موجود بر روی تصویر رزومه، نکات و توضیحات هر قسمت را به دقت بخوانید.

  نکته های اصلی مرتبط به رزومه نویسی انگلیسی به شرح پایین می باشد:

  • چگونه برای شغلی رزومه ای بنویسید
  • نکته های سریع ولی ناب تا شانس مصاحبه های شغلی شما را بیشتر کند.
  • جواب به همه ی پرسش های شما در رابطه با اینکه چگونه مناسب ترین رزومه را برای شغل مورد نظر بنویسم.
  • چگونه رزومه ی آنلاین ایجاد کنید که بتوانید به شرکت های گوناگون بفرستید.
  • چک لیست نهایی برای اطمینان از اینکه رزومه ی شما به مناسب ترین شکل ممکن نوشته شده است.

  5523

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *