گسترده خوانی

دارالترجمه رسمی سورن

۲۰ آذر ۱۳۹۸

 • گسترده خوانی 

  آیا می دانید گسترده خوانی چیست و چه تاثیری در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟  گروه دارالترجمه سورن در این مطلب در رابطه با تاثیر گسترده خوانی در یادگیری زبان انگلیسی پرداخته است اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید پس از خواندن این مقاله یادگیری زبان دیگر به سختی گذشته نخواهد بود.

  Image result for ‫مطالعه انگلیسی‬‎

  خیلی از افراد به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند و این کار را سخت و دشوار می پندارند.البته زبان انگلیسی یک زبان فرار است و اگر در فراگیری آن تمرین و تکرار کافی نداشته باشید قطعا پس از مدتی فراموشتان خواهد شد.یکی از روش های یادگیری زبان مطالعه است گسترده خوانی نیز شیوه ای است و می تواند در امر یادگیری زبان به زبان آموزان کمک زیادی کند و در دسته مطالعه کردن قرار می گیرد.

  تاثیر گسترده خوانی در یادگیری زبان انگلیسی

  گسترده خوانی روشی کاملا متفاوت با فشرده خوانی است این دو روش به کلی از هم جدا هستند و تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. گسترده خوانی دارای سه رویکرد است که در یادگیری زبان تاثیر فراوانی دارند: و اکنون به شرح این رویکرد ها می پردازیم:

  1. نکته اولی که باید به ان توجه کنید است که منابع انتخابی شما برای گسترده خوانی باید مطالب روان و ساده ای داشته باشند.
  2. برای اینکه بتوانید یک مطلب را بیاموزید باید تسلط کافی روی بخش زیادی از آن داشته باشید.
  3. و در آخر این به این نکته توجه کنید مطالب ناشناخته و جدید موجود در مطلب زیاد نباشند.

  Image result for ‫مطالعه انگلیسی‬‎

  بیشتر بخوانید :

  Methods of writing an article

  اگر بیش از ۹۰ درصد یک مطلب را بدانید ذهنتان به صورت ناخودآگاه آن ده درصد ناشناخته  را حدس خواهد زد. بنابراین همانطور گفته شد چه در رابطه با لغات و اصطلاحات و چه در رابطه با گرامر و ساختار این موضوع صدق می کند. همچنین مطالبی که انتخاب کرده اید باید ساده و روان باشند و موضوع آن برای شما جذاب و هیجان انگیز باشد. چرا که اگر مطلبی که انتخاب کرده اید سنگین و سخت باشد پس از مدت کوتاهی از خواندن آن خسته می شوید و انگیزه ای برای ادامه دادن ندارید.

  Image result for ‫مطالعه انگلیسی‬‎

  فایده اصلی گسترده خوانی: 

  در صورتی که خواندن مطالب انگیسی که دارای موضوعات مورد علاقه شما هستند را در برنامه روزانه آموزشی خود قرار دهید. و بدون استرس و نگرانی برای مدت طولانی این کار را تکرار کنید. مهارت های درک مطلب شما بهبود قابل توجه ای پیدا می کند. و تاثیر فراوانی در بهتر شدن مکالمه انگلیسی شما دارد. وقتی می خواهید مکالمه انگلیسی انجام دهید الگوهایی که در ناخودآگاه ذهن شما مانده اند در گفتارتان نیز خود را نشان می دهند. این امر به صورت کاملا  ناخودآگاه انجام می شود و اصلا نیازی به فکر کردن نیست این مهارت ها کمک زیادی به شما در کسب کردن نمره ها قبولی در آزمون های آیلتس یا تافل می کند. بنابراین یکی از فواید اصلی گسترده خوانی بهبود مکالمه انگلیسی است.

  اگر بتوانید خواندن منابع ساده و روان که مورد علاقه خودتان است را بیابید و آن‌ ها را در برنامه‌ ی آموزشی خود قرار دهید، مهارت خواندن و درک مطلب شما به‌ شدت افزایش پیدا می‌ کند که این مهارت بسیار می‌ تواند در آزمون‌ های تافل یا آیلتس به شما کمک کند. اگر انجام این کار را برای مدت طولانی و به‌ دور از استرس و تنش ها انجام دهید، تأثیرات بسیار مثبتی  بر مکالمه‌ ی شما می‌ گذارد. زیرا وقتی‌ که می‌ خواهید مکالمه داشته باشید، این الگوها به‌ طور طبیعی از زبان شما جاری می‌ شوند، بدون آن که نیاز باشد فکر کنید.

  Related image

  استفاده نکردن از دیکشنری 

  نکته مهمی که باید در گسترده خوانی مد نظر داشته باشید این است که هیچگاه در هنگام خواندن یک مطلب آن را در ذهن خود ترجمه نکنید بلکه باید تلاش کنید جملات انگلیسی را متوجه شوید.علاوه بر این از کاراهایی مثل درست کردن جعبه لاینتر لیست لغات،و یا کدگذاری کلمات اجتناب کنید. وقتی در هنگام مطالعه کتابی که انتخاب کرده اید به لغت جدیدی برخورد کردید سراغ دیکشنری نرویدو سعی کنید با استفاده از مفهوم متن معنی آن را حدس بزنید اگر در چهار خط تنها معنی یک کلمه را ندانید حدس زدن معنی آن کلمه کار ساده ای است. ممکن است در هنگام خواندن مطلب دگیری باز هم با همان کلمه برخورد کنید این بار نیز ذهنتان باتوجه به مفهوم متن معنی دیگری برای کلمه بیابد. تکرار این کار کمک می کند تا معنی کلمات را یاد بگیرید.

  در این مطلب گروه دالرالترجمه سورن تلاش کرد تا تاثیر گسترده خوانی در یادگیری زبان را به شما نشان دهد امیدواریم که مطلاب گفته شده برای شما مفیدواق شوند. همچنین برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه روش های یادگیری زبان انگلیسی می توانید مقالات دیگر موجود در سایت ما را مطالعه کنید.

  6037

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *