در مسیر یادگیری زبان انگلیسی چه مشکلاتی وجود دارد؟

دارالترجمه رسمی سورن

۲۰ آذر ۱۳۹۸

 • در مسیر یادگیری زبان انگلیسی چه مشکلاتی وجود دارد؟

  زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و مردم همه کشور ها کم و بیش به آن تسلط دارند و در واقع زبان مشترک مردم در سراسر دنیا محسوب می شوند. افراد زیادی برای ارتقا جایگاه شغلی و اجتماعی و همچین برقراری ارتباط با مردم کشور های دیگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند. در مسیر یادگیری هر زبانی ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد امروز ما در دالترجمه سورن به سراغ این موضوع رفته ایم تا مشکلات یادگیری زبان انگلیسی را بشناسیم و راه حل هایی برای رفع آن ها بیابیم. در ادامه مشکلات موجود در یادگیری زبان شرح داده شده با ما همراه باشید :

  Image result for ‫یادگیری زبان‬‎

  ۱٫ مشکلات روانی زبان آموز :

  یکی از مشکلات در یادگیری زبان انگلیسی استفاده کردن از نظریه های روان شناسان اروپایی است چرا که فرهنگ آن ها با فرهنگ ایرانی ها سازگاری ندارد. به همین دلیل بکارگیری نظریه های روان شناسان غربی نتیجه مناسبی در پی نخواهد داشت.

  ۲٫ نبود محیط برای استفاده از زبان انگلیسی :   

  یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه یادگیری زبان وجود دارد که بسیار هم مهم است و نیازمند برنامه ریزی و تحول اساسی  برای حل کردن آن می باشیم این است که زبان آموز پس از فراگیری زبان محیطی برای استفاده کردن از این زبان در اخیتار ندارد با تغییر روش های آموزش زبان می توان مشکلات و کمبود هایی که در این زمینه وجود دارد را رفع کرد.

  Image result for ‫یادگیری زبان‬‎

  ۳٫ نیاز سنجی:

  یکی دیگر از موارد مهمی که در آموزش زبان انگلیسی باید به آن توجه شود نیاز سنجی برای طراحی مطالب آموزشی است که البته در کشور توجه چندانی به آن نمی شود. باید توجه داشت که زبان آموز با چه هدفی پا به این دوره گذاشته است و بیشتر نیازمند یادگیری مطالب در چه موضوعی است. به عنوان مثال: یک دانشجوی رشته مدیریت را در نظر بگیرید که قصد دارد برای ادامه تحصیل به کشور انگلستان سفر کند و به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد. و اصطلاحات روزمره را می داند و توانایی برقراری ارتباط با مردم کشور انگلیس را دارد. او به قصد یادگیری اصطلاحات رشته مدیریت در زبان انگلیسی اقدام به ثبت نام دوره کرده است بنابراین مطالب دوره آموزش زبان باید با نیاز زبان آموز هماهنگ باشد.

  Related Link : Correct translation methods

  ۴: منابع آموزشی :

  بخش اعظمی از منابع و کتاب های آموزش زبان انگلیسی که در ایران وجود دارند دارای مطالبی هستند که کاربرد خاصی در زبان انگلیسی ندارند و اصطلاحات روزمره و کاربردی زبان انگلیسی را شامل نمی شوند. و در واقع نیاز های زبان آموزان را بر طرف نمی کنند.

   

  ۵٫ اهمیت بی مورد آزمون های زبان :

  یکی دیگر از مواردی که یادگیری زبان انگلیسی را مختل می کند. اهمیت بیش از حد به آزمون های زبان مثل IETS است. زبان آموز باید برای فراگیری زبان خارجه عشق و علاقه داشته باشد نه اینکه به دنبال قبولی در آزمون های سنجش زبان مثل IETS باشد. قبولی در این آزمون به منزله یادگیری کامل زبان انگلیسی نیست چرا که با استفاده از روش هایی می توان نمره خوبی در این آزمون ها به دست آورد.

  Image result for ‫آزمون زبان‬‎

  ۶٫ اهمیت ندادن به تلفظ:

  یکی دیگر از مشکلاتی که در یادگیری زبان وجود دارند کم کاری خود زبان آموز است. یک زبان آموز واقعی باید تلفظ درست هر کلمه را از فرهنگ لغت پیدا و تمرین کند. اما اکثر زبان آموزان تنها به مطالب جزوه اکتفا می کنند و  نسبت به تلفظ واژه های انگلیسی بی تفاوت هستند و اهمیت آن را درک نمی کنند.

   

  ۷٫ تفکیک نکردن گروه های سنی مختلف زبان آموزان: 

  افراد در سنین مختلف قدرت یادگیری مختلفی دارند به طور مثال افراد مسن قدرت یادگیری کمتری دارند و مطالب را دیرتر درک می کنند اما افراد کوچکتر قدرت یادگیری بیشتری دارند و مسائل را با سرعت بیشتری می آموزند به همین دلیل تفکیک گروه های سنی مختلف بسیار اهمیت دارد که متاسفانه در بعضی از کلاس ها و دوره های آموزش زبان به این مسئله توجه نمی شود.

  در این مطالب برخی از مشکلات یادگیری زبان را برای شما زبان آموزان عزیز مطرح کردیم تا گامی موثر در جهت بهبود یادگیری شما برداریم و راه حلی برای موانع و مشکلات یادگیری زبان بیابیم. امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. همچنین  برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زبان انگلیسی می توانید از دیگر مطالب موجود در سایت دالترجمه سورن استفاده کنید

   

  5949

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *